Acai berry kostky

Právě s prohlíží 2 zákazníků
  • Acai berry kostky

Acai berry kostky

Cena s DPH 0 Kč
Cena bez DPH: 0 Kč

Složení: Acai berry 60 %, jablko 38 %, jablečná šťáva z koncentrátu 1 %, regulator kyselosti: kyselina citronová (E 330), rýžová mouka

Acai je štíhlá palma, která roste v brazilské oblasti Paraná a Amazonii. Její plody běžně označované jako „acai berry“ (nebo assai berry) jsou velké 1 až 2 cm v průměru, po dozrání jsou barvy tmavě purpurové. Vzhledem připomínají naše borůvky. V oblasti Amazonie je acai berry velmi oblíbené ovoce. Lisováním se z ní získává tmavě purpurová šťáva.

Acai obsahuje velké množství účinných látek, k nimž patří především: vitamin C, anthokyanová barviva, vitamin A, vitaminy řady B, minerální látky (mangan, hořčík, fosfor, vápník, draslík, bór, měď, železo, molybden), epikatechin, kyselina galová, protokatechin, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, nenasycené mastné kyseliny a vitamin E. Šťáva z plodů açaí má řadu blahodárných účinků. Pozoruhodná je především velmi silná antioxidační aktivita díky některým obsahovým látkám, jako jsou vitaminy A, C, E či flavonoidy. Rovněž je významné, že obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Tím pomáhá snižovat hladinu LDL-cholesterolu a stabilizuje hladinu HDL-cholesterolu. Dále působí regeneračně na epitelové buňky cévní stěny a zároveň zlepšuje jejich elasticitu (vitamin C a flavonoidy). Tím může snižovat zvýšený krevní tlak a celkově napomáhat jeho stabilizaci. Je doporučována při oslabené imunitě (obsah antioxidantů) a zvýšené fyzické nebo tělesné zátěži, a také při stresu. Své místo má acai berry i při snižování nadváhy.

Energie
410kcal 21 %
Tuky
16 g 22 %
z toho nasycené MK
2,8 g 14 %
Sacharidy
64 g 25 %
z toho cukry
44 g 49 %
Bílkoviny
3,9 g 8 %
Sůl
0,06 g 1 %
Minimální trvanlivost12 měsíců
Země původuBrazílie
Hmotnost100 g / 1000 g
Doba dodání

do 5 dnů

Recenze „Acai berry kostky”

Tento produkt zatím nikdo neohodnotil