PlodySlunce.cz

+420 518 606 018 Registrace pro velkoobchod

BIO baobab prášek ( 50 g)

  • BIO baobab prášek ( 50 g)
Právě s prohlíží 2 zákazníků

BIO baobab prášek ( 50 g)

B1329

45 Kč
Cena bez DPH: 39 Kč

Popis produktu

Dužina plodů afrického stromu Baobab přímo překypuje nutričními látkami, díky jejíchž množství se považuje za jednu z potravin budoucnosti.
A které jsou klíčové výživové vlastnosti Baobabu?

  • účinný antioxidant
Baobab se pyšní hodnotou 240 ORAC, což je hodnota udávající úroveň antioxidační aktivity. Pro srovnání, toto číslo je 2x vyšší než mají brusinky a granátové jablko a 3x vyšší než borůvky, což jsou druhy ovoce známé pro své antioxidační schopnosti.
  • vláknina
Dostatečné množství vlákniny ve stravě je vysoce důležité pro optimální stav a fungování zažívacího traktu a pro udržení nízké hladiny cholesterolu. Prášek baobabu obsahuje daleko větší množství vlákniny než ostatní ovoce, včetně jablek, broskví, meruňek a banánů v sušeném stavu. Převážná část vlákniny baobabu je tvořena pektinem, který podle všeho hraje významnou roli v snižování hladiny cholesterolu. Rovněž se u pektinu hovoří o jeho prebiotických účincích a tedy pozitivním vlivu na střevní bakterie.
  • vápník
Baobab obsahuje větší množství kalcia než mléko, a především v daleko využitelnější podobě. I ve srovnání s ostatními druhy ovoce i tzv. 'superfruits' vykazuje baobab v případě vápníku daleko větší hodnoty.

Země původu: Senegal